Черешката на тортата - сезон 8, епизод 6, част 1
Орлин Горанов готви ястия от различни екскурзии, за които си спомня.
Черешката на тортата - епизод 6, сезон 8
Излъчен на 06.06.2017
Птрва част
Готви Орлин Горанов
Тази седмица в Черешката на тортата най-вкусните спомени от целия свят, най-екстремното готвене и най-нестандартните продукти се комбинират в едно, за да се сервират на трапезата много емоции, интересни факти, забавни приключения и невероятни разкази. В кухнята ще има жега, а на трапезата люто. Ножовете и дъските ще се заменят от бормашини и флексове, които ще се погрижат за вкусната храна и доброто настроение на гости и зрители.
Храната ще прави борбата, а в битката влизат певицата, чиито песни се слушат не с ушите, а със сърцето - Мариана Попова; момичето, което върти мъжете на пръста си - манекенката Александра Богданска; дизайнерката с вид на манекенка - Миглена Каканашева, актьорът, който направи лъвски скок на място с ролята си на Апостола - Веселин Плачков и тенорът, който направи популярната българска музика наистина популярна - Орлин Горанов. А за видеонаблюдението и спазването на правилата в кухнята отново ще отговаря компетентният зрител - Шеф Иван Манчев.
Тази седмица се впускаме в кулинарно пътешествие като темата е "Любимо ястие от любима точка на света, която сте посетили". Но светът не е за двама, а за петима, защото домакн на вечерта в Черешката на тортата е Орлин Горанов. Той ще изнесе истински рецитал в кухнята и ще приготви най-вкусните си спомени от различни пътешествия по света. Ето и какво меню натвори Орлин:
Welcome drink - синьо вино.
Плато антипасти за красота.
Салата от листни зеленчуци с топки катък и запечени ядки на сух тиган.
Предястие от авокадо с балсамов оцет от нар.
Апетайзери - брускети с швейцарско сирене раклет, спагети от тиквички и чери домати.
Печени бейби ребърца с бейби картофи на фурна за основно.
Ягоди с черен пипер, заливка от маскарпоне и украса от мента за десерт.
ОЦЕНИ И КОМЕНТИРАЙ